Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Lanpárty > UT LAN 2005 > Report (1/8)__________srpen 2005

Lanpárty > UT LAN 2005
 

 
 

(1) 2 3 4 5 6 7 8  Další -->

 
 

 
 
  • Úvod

Tato lanka se rodila s velkými porodními bolestmi a nebylo vůbec jisté, jestli porod přežije.Měla to být již moje 3. lanka. Zpočátku vypadalo vše normálně. S hospodským jsem cca v dubnu předběžně dohodnul termín, kdy by lanka mohla být. Pak jsem se dozvěděl, že Sweep chce lanku pořádat taky. No, říkal jsem si, že by nebylo marný udělat lanky obě. Jenže Sweep se vytasil s plánem lanky, jenž byla naprosto bezkonkurenční cenou. Sweep to chtěl pořádat ve svých prostorech a tím pádem byl s cenou mnohem níž, než já. Asi měsíc před mým termínem lanky, kdy jsem vážně uvažoval o tom, že tu lanku zruším, mě Sweep řek, že pro nedostatek času lanku neuskuteční. Rozjel jsem tedy přípravu lanky na plné obrátky, ale téměř půlroční skluz, kdy jsem vyčkával, jestli budu moct svoji lanku vůbec uskutečnit, a zda mě Sweep nepřetáhne všechny lidi k sobě a na mě se vzhledem k ceně vybodnou, poznamamenal celou akci. Toto nebezpečí bylo tak reálné, že jsem jednu chvíli byl jen krůček od jejího definitivního zrušení.

Když jsem tedy přípravám na lan dal zelenou, obrátil jsem se na hospodského s tím, že temín, jenž jsem mu nahlásil jako orientační bude pevný. Jenže co se nestalo. Hospodskýmu posunuli dětský tábor a tak předdohodnutý týden padnul. Navrhl mě, kdybych to posunul o týden, tak že by to šlo. Když jsem se zeptal lidí, co měli na lanku jet, ukázalo se, že lidi, jenž chtějí jet, mohou jen tento termín a udělali si kvůli němu volno. Tak jsem začal hledat nové místo.

 

Z počátku vše vypadalo snadno. Měl jsem asi desítku tipů od známých, kde by to šlo uskutečnit. Prakticky všechny však z nejrůznějších důvodů padly, Buď si nedokázali představit, že by tam nás neustále nehlídali a neměli nikoho, kdo by to byl, či nás tam nechtěli přes noc a další výrazná překážka byl nájem i 400Kč/hod + dph + elektřina a tak akce by vycházela i přes 500Kč/den na člověka. Proto jsem zkusil tip, jenž mě dal Jerrome, kde byl loni před mojí lankou na jiné počítačové akci.

Tím místem byla sokolovna v Toušeni. Nájemný bylo relativně rozumný a prostor též přiměřeně velký. Náklady na akci se však tímto zhruba zdvojnásobili. Ideální nebylo stravování (žádné přímo na místě nebylo), ani velká hygiena, jelikož v prostorech sokolovny jsou pouze záchody. Měl jsem možnost zajisti levnější hromadné stravování, avšak bylo jen o pár korun levnější, než v klasické hospodě, a tak jsem usoudil, že za tu starost, aby si všichni co chtěj jíst včas objednali, nestojí a nechal jsem jídlu volný průběh. Sprchy byly horší problém. Nejbližší použitelný byly cca 800m od sokolovny a musely se platit zvlášť. Proto jsem po dohodě s ostatníma účastníkama lanky zajistil mycí dny v neděli a úterý. Ani ne týden před lankou mě volal hospodský z původní hospody, že děti na tábor nejedou, že bude tudíž možné udělat lanku u něj. Večer jsem to přednesl na mircu účastníkům a přednesl dva různé návrhy. Buď udělat lanku dál (za Hradcem Králové) a levnější, nebo kousek za Prahou, ale dražší. Drtivá většina se rozhodla pro lanku za Prahou.

 
 

 
 

(1) 2 3 4 5 6 7 8  Další -->

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky