Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > UT > Popis zbraní 1/2__________prosinec 2003 (10/06)

Unreal Tournament > Popis zbraní
 

 
 
 
 

 
 

Impact Hammer
(Kladivo)

Popis:

Kladivo je "zbraň", jenž máte v klasických módech pokaždé u sebe. Většinou se objeví, když Vám dojdou všechny náboje. Nepotřebujete do něj žádné náboje.


Primární mód:

Kladivo se natáhne a drží. Pokud se jeho koncem dotknete soupeře, tak ho ve většině případů okamžitě roztrhá.


Sekundární mód:

Kladivo provádí neustálé výpady.


Tip:

Pokud potřebujete někam vyskočit, zamiřte primárním módem natáhnuté kladivo pod sebe, a pak pusťte. Kladivo Vás vyhodí do výšky, přičemž Vás současně bohužel i zraní.

 
 

 
 

Enforcer, Double enforcer
(
Pistole, dvojtá pistole)

Popis:

Základní zbraň se kterou se narodíte. Pokud seberete ještě jednu, můžete použít obě současně. Ač se to nezdá, je celkem účinná. Jedním zásahem ubírá 25 bodů života. Můžete mít maximálně 199 nábojů a zásobníky (Clip) na 20 nábojů naleznete v mapě zcela vyjímečně. (I proto zatím chybí obrázek nábojů)


Primární mód:

Střílí celkem nízkou kadencí, avšak celkem přesně. Pokud máte pistole dvě, kadence se pochopitelně zvýší.


Sekundární mód:

Pistol(e) se naklopí o 90 stupňů a kadence citelně vzroste. Nepřesnost střelby bohužel také.


Tip:

V případě, že nemáte lepší zbraň, hodí se na dobití již zraněného protivníka..

 
 

 
 

Shock riffle
(ASMD)

Popis:

Jedna z vysoce účinných zbraní v rukou zkušeného hráče. Vhodná pro hraní s vysokým pingem. Můžete mít maximálně 50 nábojů. Zásobníky (Shock core) obsahují 10 nábojů.


Primární mód:

Vystřeluje modrý paprsek. Je rychlý a celkem i účinný.


Sekundární mód:

Vystřeluje celkem pomalé modré energetické koule, jenž při doteku na překážku explodují.


Tip:

Pokud vystřelíte sekundárním módem kouli a poté ji primárním paprskem rozstřelíte, dojde k velmi silnému výbuchu, jenž vytvoří plochý disk o velkém průměru. Co se týč vzdálenosti od Vás, musíte se trefit celkem přesně. Zato stranově stačí jen zhruba. Pokud však se trefíte přesně v obou směrech, tak i nejlépe vybavený protivník nemá šanci přežít. Na ruto kombinaci však spotřebujete 4 náboje.

 
 

 
 

GES Bio Rifle
(Bio)

Popis:

Tato zbraň je klasická zbraň na krátkou vzdálenost. Vystřeluje toxické hleny, jenž ulpívají téměř na jakémkoliv povrchu a po pár vteřinách vybuchuje. Pokud do něj vkročí protivník, vybuchuje okamžitě a většinou všechen najednou. Způsobuje těžké zranění. Maximálně můžete mít 100 nábojů, zásobníky (Biosludge ammo) jich obsahují 25.


Primární mód:
Střílí hleny rychle za sebou.

Sekundární mód:

Pokud střelbu přidržíte, tak se Biorifle natlakuje. Po uvolnění spouště (po libovolné době) vystřelí jeden velký hlen. Pokud s ním přímo zasáhnete protivníka, nemá šanci přežít i když má vše na maximum.


Tip:

Zbraň se ideálně hodí na krytí ústupu v úzkých prostorách. Naopak je naprosto nevhodná v případě, že potřebujete rychle běžet ve směru střelby. Pokud zbraň sekundárním módem natlakujete a přepnete na jinou zbraň, je biorifle stále připravená k výstřelu. Když na ní přepnete zpátky, tak zbraň okamžitě vystřelí plnou dávku.

 
 

 
 

Pulse gun
(Plasma)

Popis:

Plasma je velice rychlá a účinná zbraň. Nábojů můžete mít maximálně 199 a zásobníky (Pulse cells) naleznete s 25 náboji.


Primární mód:
Vysílá zelené plasmové koule s vysokou kadencí

Sekundární mód:

V tomto módu generuje vysoce účinný zelený paprsek s dosahem několika desítek metrů.


Tip:

Paprsek sekundárního módu je nejúčinnější, když neustále míříte na protivníka a neustále měníte vzájemnou vzdálenost, či necháváte rychle paprsek rychle přejíždět přes protivníka doprava-doleva. Paprsek se skládá z několika úseků. Každý staticky zasunutý úsek ubírá nějaké zdraví. Při zasunutí daného "konce" úseku do protivníka, způsobí zbraň navíc bonusové zranění.

 
 

 
 

Sniper riffle
(Snip)

Popis:

Klasická odstřelovačská puška. Vhodná pro dobré hráče s dobrým pingem a aimem. Nízká kandenci vyvažuje vysoká účinnost. Můžete mít maximálně 50 střel a zásobníky (Rifle rounds) obsahují 10 střel.


Primární mód:

Střílí bez dalekohledu. Tento mód hodně používají zkušení hráči s dobrým aimem.


Sekundární mód:

V tomto režimu se používá dalekohled, jenž má zvětšení až 8,3x. Pokud stisknete sekundární střelbu, zvětšení rychle narůstá. V okamžiku, kdy sekundární střelbu pustíte, se zastaví. Primární střelbou střílíte a pokud se chcete vrátit k primárnímu způsobu střelby (bez zvětšení), stisknete ještě jednou sekundární střelbu.


Tip:

Dobří hráči v DM používají dalekohled zcela vyjimečně a pokud ho použijí, použijí přiblížení max do 1,8x. Dalekohled má totiž jednu zásadní nevýhodu a tou je silné omezení periferního vidění. Pokud bude stát někdo postraně, tak ho v dalekohledu prostě neuvidíte. Maximální přiblížení se velmi zřídka používá v CTF či v TDM, kde Vás kryjí spoluhráči.

 
 

 
 

Ripper
(Razor)

Popis:

Tato zbraň vrhá ostré disky. Můžete mít až 75 nábojů a zásobníky (Razzor blades) naleznete s 25 náboji.


Primární mód:

Rychle za sebou vystřeluje velmi ostré disky, jenž se odráží od stěn.


Sekundární mód:

S nízkou kadencí vystřeluje disky, jenž vybuchují po nárazu na překážku.


Tip:

V případě, že střílíte primární střelbou disky vodorovně v úzké křivolaké chodbě, je dosti pravděpodobné, že pokud se následně ihned neskrčíte, tak si useknete hlavu sami sobě.

 
 

 
 

Minigun
(Mini)

Popis:

Pětihlavňový rotační kulomet, jenž chrlí na protivníka lavinu kulek.Můžete mít najednou maximálně 199 nábojů a zásobník (Buletts) naleznete s 50 náboji


Primární mód:

Vystřeluje kulky se střední kandencí a vcelku slušnou přesností, takže lze použít i na větší vzdálenosti.


Sekundární mód:

Vystřeluje kulky vysokou kadencí, avšak s velkým rozptylem. Proto se hodí spíše na blízko.


Tip:

Hlídejte si zásobu střeliva, jelikož zvláště při hojně používaném sekundárním módu mizí náboje velmi rychle.

 
 

 
 

Flak cannon
(Flak)

Popis:

Velice rychlá a účinná. Hojně používaná začátečníky, jelikož s primární střelbou se na kratší vzdálenost nemusí téměř vůbec mířit. Můžete mít maximálně 50 nábojů. Zásobníky (Flak shells) naleznete s 10 náboji.


Primární mód:

Vystřeluje rozžhavené sekané železo, jenž ze zbraně vylétává trychtýřovitě. Velmi účinná na krátkou vzdálenost. S rostoucí vzdáleností účinnost silně klesá. Střepiny se mohou odrazit až 6x. Pozor na použití v členitých chodbách - velice snadno zabijete sami sebe.


Sekundární mód:

Vystřelí rozžhavenou kouli, jenž po dopadu silně exploduje. Přímý zásah protivník bez štítů nepřežije, při zásahu těsně vedle je těžce raněn.


Tip:

Pokud se stihnete podívat na rozžhavenou kouli (sekundární střelu) jako oběť, tak si možná všimnete smajlíka, jenž se na vás umívá ze zmíněné koule sekundárního módu, jehož obličej míří vždy na Vás..

 
 

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky