Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Články > Ze života > Jak mě neopravili mobil_________září 2015

Články > Ze života
 

 
 
  • Je to skoro přesně rok, co jsem si pořídil v Mironetu Mobil THL T11. Moje stařičká Nokia 6600 takzvané "vajíčko" byla po skoro deseti letech služby v posledním tažení. Zhruba jednou za čtrnáct dní ohlásila nedostatek paměti a abych smazal nějaká data. Jenže při pokusu o to, následovala lakonická hláška: "Nelze provést, nedostatek paměti". Takže jsem byl nucen telefon natvrdo resetovat. A to zhruba každých 14 dní. Proto, kdy jsem dal dokupy peníze, pořídil jsem si nový moderní telefon. Fungoval bez větších problémů až do minulého pátku. To jsem vyrazil s kamarády se projet. Původně jsem je měl jen kousek doprovodit, jelikož chtěli jet z Prahy na kole na Lipno, kam měli v úmyslu dorazit v neděli. Potom to realisticky zkrátili do Českých Budějovic. Nakonec jsem se až na srazu v 17 hodin na Chodově dozvěděl, že se pojedeme ve třech lidech jen projet, jelikož ve dvou ta akce nemá smysl. Původní úmysl dojet do Benešova vzal díky našemu nízkému tempu za své a tak jsme změnili cíl na Čerčany. A tak až za tmy jsme sjížděli po polní cestě do Mnichovic, zaseklo se mě přední kolo ve výmolu a já se ladně sesunul přes řidítka. Kromě šrámu na pravé noze, jenž jsem objevil až doma při převlíkání,  jsem jiné následky neměl. Mobil jsem měl uchycený v brašničce na rámové trubce a byl napojený na powerbanku, jelikož akumulátor už to nezvlád a lá jsem přes GPS zaznamenával trasu. Při pádu jsem s kolem pěkně praštil, ale mobil byl jak v bavlnce. Kritickým místem se stala právě zapojená powerbanka. Konektor od powerbanky se při nárazu opřel o polstrovaný obal a mikrousb konektor se nalomil. To mě v tu chvíli nedošlo. Byl jsem rád, že po řetězu, jenž jsem přetrhl nedaleko Říčan, se mě při pádu vlastně nic nestalo a ani nic nikde nebolelo.

  • Doma mě už bylo jasné, že paradoxně to odnesl nejvíc mobil. Nešel dobíjet a pokusy udržet mikrousb konektor ve správné poloze, končily po pár minutách neúspěchem - nebyl jsem schopen udržet tak dlouho konektor ve správné poloze. Proto jsem začal pátrat kde bych ho mohl opravit. Ukázalo se že Mironet nabízí opravu nabíjecího konektoru za 726Kč. Tuto položku jsem našel v menu webu Mironetu-> Služby-> Ceník opravy telefonů->  Servis po THL -> T11. Tam jsem našel položku "Výměna konektoru nabíjení", což je evidentně zmiňované mikrousb.  Mironet jsem měl zatím za slušnou firmu a tak jsem tam mobil odnesl na opravu. Tam  mě do protokolu o přebrání napsali "diagnostiku závady" za 300Kč, ač bylo zřejmé, o jako závadu se jedná. Dnes mě do práce zavolal technik, že opravu neprovedli, že je příliš tenký tišněný spoj, na kterém je zmiňovaný konektor přiletován a že výměna celé základní desky se nevyplatí. Při přebírání jsem vyjádřil svoji nespokojenost nad skutečností, že nabízejí opravu něčeho, co vlastně ani neuimí opravit, ale tím jsem véceméně skončil. Rozpor mezi nabídkou na webu a skutečností byl zřejmý, ale technik mlel svoji jak kolovrátek o tom, že tištěný spoj je příliš tenký na opravu a proto nebyla provedena. To že tuto servisní činnost na svém webu nabízejí přímo pro tento konkrétní telefon úplně ignoroval.

 
  • Zkusím nechat opravit telefon přímo od distributora THL a uvidím, zda pochodím, nebo zase jen zaplatím tučný poplatek za "diagnostiku" a mobil zústane opět neopraven. Takže to, že Mironet nabízí na svých stránkách včetně ceny, neznamená, že vám mobil opraví. Přijde mě, že nabízí opravu "všeho", ale v reálu nemáte jistotu, že na opravu, ač ji mají i včetně ceny na webu, že se jí dočkáte.


  • Epilog: Hned ten samý den (co jsem dopsal tento článek), jsem poslal email na ochrana.zakazniku@mironet.cz. A konečně se to pohnulo. Dostal email s omluvou a že mám poslat číslo zakázky. Což jsem udělal, načež mě kontaktovali přes email opět, abych poskytnul číslo účtu, že mě poplatek za dignostiku vrátí. Takže peníze mám zpět. Nedalo mě to a zkontroloval jsem plombu na jednom ze šroubů vnitřnního krytu, jenž jsem udělal před tím, než jsem mobil dal do Mironetu. Stále tam byla a přišlo mě, že má úplně stejnou polohu natočení, jako na kontrolní fotografii, jenž jsem udělal před opravou. Dost bych se divil, kdyby měl Mironet náhradní plomby THL a navíc ji tam dal stejně, jako tam byla ta předchozí. Vzhledem k tomu, že je zapadnutá do díry pro šroub a má cca 2mm, nevěřím tomu, že by šla vyndat a zandat bez poškození. Navíc by toto bylo i proti smyslu zmíněné plomby. Tak nevím, co si o tom mám myslet.


  • Pokud jste si mysleli, že takto to skončilo, jste na omylu. Následovalo ještě nekolik týdnů, kdy jsem byl bez mobilu. Naštěstí nakonec byl opraven a plně funkční. O tom si můžete přečíst v následujícím článku.


  • P.S. Opravu jenž nedokáží zajistit zatím vesele nabízejí dál (viz třetí položka ceníku) úplně dola na stránce) . On se možná někdo chytí a neozve se jako já....


 
 

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky