Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Odkazy > Obchody zahraniční__________červen 2013

Odkazy
 

 
 

Světoznámý aukční/prodejní server, kde jde koupit snad úplně vše
čínský obchod se vším možným
čínský eshop zaměřený především na elektroniku
čínský eshop zaměřený především na elektroniku
eshop s potřebami pro modeláře
eshop zaměřený na lasery
čínský eshop se vším možným

 
 

 
 

Na zahraničních eshopech se dá dobře a levně nakoupit. Chce to ale myslet hlavou a nevrhat se do každé na první pohled výhodné nabídky.  
Výše uvedené eshopy považuji za bezpečné
(Pozn. eBay je obdoba Aukra při dodržení základních pravidel jsou nákupy bezpečné.)Na eBay kupuji relativně často. Dají se tam sehnat různé věci za zlomek ceny v ČR. Mě se podařilo koupit bez aukce Arduino mega 2560  za 15
$ s poštovnýám zdarma, kdy totéž u nás prodávalo GME za 1500Kč. Vybírám si ale jen prodejce s 99% reputací a minimálně 500 prodeji, či raději s více jak 1000. Pozor si dávám i na poštovné. Hodně často je zdarma. Když je cena výrobku extrémně nízká a není to aukce, tak často je vysoké poštovné, jenž dohání cenu. Proto řadím položky "Price and shipping lowes first" jenž mě ukáže nejlepší cenu. Problémy jsem měl na eBay s levnými fleškami s udávanou velikostí 32Gb a více. Reálná kapacita byla jen 4Gb. Obrátil jsem se na prodejce a ten mě s omluvou vrátil peníze a flešky jsem dostal jako dárek. eBay má silný nástroj, díky němuž o své peníze nepřijdete, i když se vždy platí předem. Navíc prakticky všichni byli v případě problémů (zboží nedorazilo ani za měsíc) velmi vztřícní a zboží poslali ještě jednou nebo sami nabídli vrácení peněz, jenž opravdu provedli, takže jsem ochranu zákazníka na eBay ještě nemusel využít. U seznamu vašich nákupů je datum, do kdy se o tuto ochranu musí požádat. Vždy je ale vhodnéíse alespoň pokusit se dohodnout s prodejcem předem.

Přes eBay jsem nakoupi u Tomtop. Též celkem často nakupuji i na Dealextreme. Kromě laserpoint, kde nakupovali moji dobří známí, tak jsem pár věcí nakoupil osobně bez problémů všude. Na platbu používám PayPal. Vždy to byly ale nákupy do 30
$, abych nemusel platit dph či i clo.Záruka je různá, například Dealextreme se fyzicky vrací na reklamaci zboží od 15$, do této částky poslílá zadarmo znovu. Zboží na reklamaci zasílá kupující zpátky na vlastní náklady, což si člověk musí uvážit, zda se to vyplatí posílat zpátky, či to vůbec kupovat, i když vzhledem k nízké ceně zboží jsem (velmi zřídka) vadné zboží prostě neřešil. Stalo se mě to zatím celkem asi 2x. Z toho to byla např. jedna malá svítilna na jednu klasickou ledku v sadě 12ks za 1,5$. Svítilnu v ceně 2,50Kč jsem prostě neřešil. :p Třeba redukce z US zásuvky, za níž chtějí v klascký elektře 150Kč jsem sehnal za necelý 1$ či neoriginální kabel k mobilu za 2,65$, přičemž originální stojí v ČR 1200Kč.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky