Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Lanpárty > UT LAN 2006 > Report (1/11)__________srpen 2006

Lanpárty > UT LAN 2006
 

 
 
 
 

 
 
  • Prolog

Tato lanka, v pořadí již 4. co jsem pořádal, jsem jako obvykle začal rozjíždět kolem listopadu minulého roku. Předběžný termín kdy se uskutečni byl známý již v listopadu a pevný v únoru. Jako obvykle jsem s velkým předstihem (v půlce února) zjišťoval.kde to možné je a kde není. Díky tomu jsem zjistil, že v sokolovně v Toušeni, kde se konala lanka minulá to nejde, jelikož je tam nějaký dětský festival s tím, že mě pošlou termín dalších akcí, co se tam konají. Ukázalo se, že by byl čas jen na 3-4 denní akci, což jsem považoval za příliš krátký. Navíc by se konala v době těsně před nebo po mojí celozávodní, kdy jsem měl minimální šanci dostat dovolenou. Proto jsem prakticky okamžitě zavolal hospodskému do Katky, do Přepych, kde jsem pořádal svoji druhou lanku a tam se ukázalo, že by to bylo možné. Hospodský mě i ujistil, že mě nečeká žádný překvapení, jako posledně, kdy jsem se sice asi půl roku předběžně dohod o termínu, avšak když jsem tam asi měsíc před lankou zavolal, tak mě sdělil, že děti jedou na tábor a tím pádem si oni berou dovolenou. Zmatky se zvětšily loni i tím, že Sweep se rozhodl pořádat lanku ve svých prostorách za zlomek mý ceny a tak jsem s oficiálním vyhlášení lanky vcelku dlouho váhal. Aby se přidal zmatkům korunu, Sweep lanku zrušil kvůli časovému zaneprázdnění asi měsíc před mým termínem a hospodský z Přepych zavolal, že tábor pro děti padnul, že to jde udělat u něj. Já měl rozjetou už sokolovnu v Toušeni a tam se to nakonec konalo. Bylo to dražší, než v Přepychách (na co některý, co chtěli lanku blízko skuhrali), ale zato byla kousek za Prahou, což všichni účastníci uvítali.


 

Způsobilo to avšak i to, že některý účastníci minulých lanek nedorazili pro přílišnou vzdálenost.Mepmphik a Com mě na webu lames udělali stránku, kde se lidi mohli lidi registrovat na moji lan. Nespornou výhodou oproti registraci na serveru www.lanparty.cz byla skutečnost, ze nebyla registrace typu "jedu", ale daly se tam dát i procenta pravděpodobnosti, že přijede, poznámka k účasti a i byl tam vcelku široký výběr her, co šly zvolit, aby další lidi věděli, co se na lance (kromě UT :o) asi tak bude hrát.  Letos přípravy na lan proběhly bez nějakých velkých překvapení a stresů. Klasický průběh mělo i přihlašování účastníků. Lidi co určitě měli dorazit těsně před lankou odhlašovali, lidi co tvrdili, že nejspíš přijedou a že dají ještě vědět, ani těsně před lan vědět nedali apod. Hospodskému se rozležely dohodnuté ceny a rozhodl se, že ani ne týden před lankou, že po mě bude chtít ještě pronájem za sál. Je to sice jen 100Kč/den, avšak jelikož v rozpočtu nemám prakticky žádné rezervy, byl jsem z toho důvodu nucen zvednout cenu za lanku z 90Kč na den na 95Kč na den. Pokud bude 20+ lidí, tak je to ok. Pokud ne (což se velice lehko může stát), tak nájem budu nucen doplatit ze vstupného.

Švagr mě nabídnul, že mě vybrousí pohár pro vítěze na turnaj, jenž jsem uvažoval, že proběhne před víkend. Zítra začíná lanka a pohár zatím není. Švagr říkal, že na to potřebuje asi 3 hodiny, tak doufám, že to zvládne. Další vcelku drobný problém byl s potiskem otvíráků. Když jsem asi 1,5 měsíce před lan zadával potisk otvíráků, netušil jsem, že má 14 dní dovolenou obchodník, u kterého jsem to objednával a pak že bude mít 3 týdny dovolenou jejich výroba. Naštěstí nějak se to stihlo a já v pondělí před lankou jsem pro ně mohl zajet. Původně jsem uvažoval, že jich nechám vyrobit jen přiměřený množství. Když jsem však zjistil, že přiměřený množství je o 10Kč levnější něž minimální množství, nechal jsem vyrobit otvíráků 3x tolik (což bylo zmiňované minimální množství). 
 

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky