Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Články > Ostatní > Convoy S2+_________červen 2015

Články > Ostatní
 

 
 

Nákup další svítilny odstartoval 18. srpna 2014 příspěvek Alana na fóru fotonmagu.

 
 

"Na FastTechu se dnes objevil Convoy S2+ (s XM-L2) v mnoha variantách (různé tinty a různý počet AMC7135 - max.8, tedy 2,8A).
Za těch 15 - 17 doláčů je to H O D N Ě dobrá nabídka. Mám starší S2 (XM-L) a musím říct, že zpracování je dokonalé, driver vydržel
mnoho hodin svícení, možnost eliminace Strobe a SOS je k nezaplacení, prostě maximální spokojenost. Jsem zvědav, zda se objeví i S3+
(v kostce": S3 je IMHO hezčí, má vepředu nerez kroužek, je kratší díky mělčímu reflektoru a tudíž poskytuje širší kužel, vhodný na použití na blízko.)
"

 
Celkový pohled se zápalkami

Porovnání svítilny s malou krabičkou zápalek

Pohled zepředu

Pohled na led XML a do kolimátoru (optického kuželu) svítiny jenž nahrazuje reflektor.

 
 
  • Koncem srpna jsem se rozhoupal a jeden nejsilnější Convoy S2+ jsem si zhruba za 16$ pořídil. Dorazil v půlce září a hned ten samý den jsem ho vzal na pražský sraz fora fotonmagu, jenž se konal v oboře Hvězda. Ač byl fyzicky nejmenší, tak se přesto výkonem neztratil i u "běžných" výkonějších led svítilnen. S takovým monstrem, jako je například Fénix TK75 se pochopitelně měřit nemohl. Nic menšího a výkonějšího na jeden akumulátor 18650 (pro přelom roku 2014/2015) momentálně není. Vyzkoušel jsem ho i na kole. Jelikož nemá žádné osazení a tlačítko přepínání módů (low/mid/hi) jde relativně ztuha, občas se mě stalo, že jsem svítilnu trochu povysunul z gumového držáku. Při přepínání je bezpečnější svítilnu trochu v držáku podržet.


  • Svítilnu jsem ukázal začátkem října na grilování v Mokropsích a výsledek byl, že jsem pro kamaráda objednal rovnou dvě. Pravidelně se scházíme s bývalými kolegy v hospodě a tam jsem byl v listopadu požádán o zajištění další. Když jsem po v hospodě po měsíci svítilnu předával, tak vzbudila u dalšího mého bývalého kolegy takový zájem, že mě též požádal o její objednání. No a když jsem byl s přítelkyní v Krkonoších a nechal jsem jí svítil na cestu, abych pořádně viděl, kam couvám, byl z toho opět požadavek na koupi. Navíc dotyčný se zmínil v práci a jeho kolega projevil též zájem o koupi, avšak tím to zatím skončilo. Sám uvažuju o tom, že bych si koupil ještě jednu, abych ji nemusel neustále prohazovat z ledvinky na kolo.


  • Nedělal jsem to pro peníze, ale těšilo mě, že jim mohu pomoct k slušný levný svítilně, kdy tady v Čechách koupíte za stejný peníze lepší trochu bludičku, jenž nemá dosvit ani desetinový. Navíc určitě ji budete krmit tužkovýma bateriema a tak nejen, že svítí mizerně, ale i velice rychle skončí, jelikož dojdou baterie. Dost lidí, jenž se v této oblasti levných výkonných svítilen nepohybují, jsem překvapil, že za ty peníze je to kvalitně zpracovaný a i velice slušně to na danou velikost svítí. Přitom srovnatelný značkový svítilny co se dají u nás koupit si koupí většinou jen nadšenci, jelikož tyto svítilny se pohybují i přes pětinásobek ceny této svítilny. Přitom i tato cena 16$ lehce přes 350Kč za tuto svítilnu. se některým lidem zdála příliš vysoká. Přitom jsou ochotni utratit 150 - 200 Kč za svítilnu, jíž si dosvítí leda tak pod vlastní nohy. Tyto svítilny bývají velké a neformené, ale dělají to asi pro pocit, že mají "něco v ruce".


 
Pohled zezadu
Rozložená na přední část s ledkou a driverem, trubkou na aku a koncovku s vypínačem

Pohled na koncovku s vypínačem.

Rozložená svítilna na hlavu obsahující led a driver, trubku pro aku a koncovku s vypínačem.

Pohled dovnitř hlavy svítilnyy, kde je led a driver
Pohled do koncovky svítilny, kde je vypínač

Pohled dovnitř hlavy svítilny. Dobře patrné jsou obvody AMC 7135.

Pohled do koncovky svítilny, kde je z druhé strany vypínač.

Aku Keepover 18650 3,7V/ 3400mA - jedna z nejlepších, co je k dostání

Keeppower 18650 3,7V/3400mAh chráněné, patří k nejlepším běžně dostupným. Jsou to "přebalené" Sanyo NCR18650GA. Nějaká firma je koupí, přidá ochranný obvod a prodá pod svoji značkou. V tomto případě je to Keeppoer.

 
 

 
 

P.S. Pokud se chcete podívat, jak Convoy S2+ svítí s porovnání s ostatními silnými led svítilnami, podívejte se zde. Svítili jsme do cca 80m dlouhé chodby. Convoy S2+ je až na úplném konci fotogalerie.

 
 

Convoy S2+
Led XM-L2 U2-1A
Svit 1067 lumen - kolem 700 lumen má 75W žárovka
5 módů - low / mid/ high / sos / strobo - z čehož poslední dva jdou vynechat
Proud led - 2800 mA
(rozumné maximum pro danou led)
Barva světla studená 6500 - 7000K
Příkon 11,76 W
Na akumulátor 18650 maximální délky 67 mm
Doba svitu na max 1 - 2 hodiny dle použitého akumulátoru. Doba sivitu se dá výrazně prodloužit používání slabších módů svitu.
Rozměry válec 24x 117 mm
Hmotnost prázdné svítilny 77g
Uvedení na trh 18.4.2014
Vypínač na zadní straně. Lehkým zmáčknutím se přepínají módy.

V případě, že lehce zmáčkenete vypínač poté, co na mód low na chvilku pohasne, zapnete či vypnete skryté režimy, což je strobo a sos.
Normálně cykluje low -> mid -> hi -> low a stále dokola.
Pokud se zapnou skryté režimy, je to low -> mid -> hi -> strobo -> sos -> low a stále dokola.
Svítilna si pamatuje poslední použítý mód před vypnutím a v něm se po opětovném zapnutí rozsvítí.

 
 

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky