Speed's page

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Speed's page > Další hry > OTTD__________duben 2007

Další hry
 

 
 
  • Když jsem si před 12 lety pořídil první PC, měl jsem tam od známýho nainstalovanou jedinou hru. Tato hra se jsmenovala Transport Tycoon. Jedná se o dopravní strategii. V mapě jsou u měst roztroušeny doly, farmy, elektrárny, továrny a další.Vy máte za úkol dovést něco někam. Uhlí do elektrárny, Obilí,dobytek a železo do továrny na konzervy, ropu do rafinérie a dalš Můžete vozit též lidi, poštu a od Transport Tycoon Deluxe i zlato z banky do banky. K dispozici máte nepřeberný množství typů aut, vlaků, lodí a letadel.


  • V této hře ubíhají roky jako voda. A s každým rokem se neustále podmínky mění. Vinikající typ auta z roku 1930, je v roce 1980 už dávno nepoužitelné a musí se prodat a koupit modernější. Továrny a doly vznikají a zanikají. Stejně tak konkurence nespí. Transport tycon (zkráceně TT) a Transport tycon deluxe (TTD) uměli jen hru dvou lidí + počítačem řízených protivníků. Open Transport tyconn deluxe (OTTD) umožňuje hru v 8 lidech. Jelikož TTD běhal pod dosem, ve Win98 ještě běhal bez potíží, ale ve Win XP už se nerozběh. Proto vzniknul patch, jenž toho umožní a navíc umožnil i delší vlaky a nádraží, než standartních 8 jednotek.

  • Revoluce přišla s OTTD. Ten umožnil výrazně větší mapy, stavět tratě ve svahu, možnost nádraží různě lepit na sebe do jednoho obrovského. A byla tu i novinka v podobě stavění dolů (továrny uměl už TTD). A také podstatné zvýšení maximálního počtu jednotek ve hře (asi na 40 násobek původních počtů)

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky